Izgled budućnosti postaje jasniji, kako prvo ugljen, a sada nafta i plin, ustupaju mjesto suncu, vjetru i baterijama. Trošak vezan uz generiranje solarne energije je pao više od 60 posto od 2009. godine i mogao bi pasti još 40 do 60 posto do 2025. godine, što čini solarnu proizvodnju energije najjeftinijim oblikom energije gotovo svugdje u svijetu. Trošak litij-ionskih akumulatora – koji su ključni za solarnu energiju i električne automobile – pao je ispod 350 $ po kilovat-satu, što je za više od dvije trećine od 2010.g., te bi mogao pasti ispod 100 $ po kWh u roku od narednih deset godina.
Cijena obnovljivih izvora energije će vjerojatno i više opadati od donedavno predviđenog, osobito što su već privučeni vrlo jaki investitori koji ulažu i u daljnji razvoj tehnologije. Npr. početkom ove godine je objavljeno da Ujedinjeni Arapski Emirati, jedan od vodećih svjetskih proizvođača nafte, imaju za cilj generirati gotovo 50 posto svoje energije iz obnovljivih izvora energije do 2050. godine.
Autor članka, David M. Bank, smatra da će energetska revolucija u sljedećih 20 godina izgledati poput Internetske revolucije u posljednjih 20 godina. Iako svi sada tvrde da su cijelo vrijeme znali da će otvoreni protokol Interneta i otvorena arhitektura weba pobijediti na kraju, čak i do sredine 1990-ih to jednostavno nije bilo tako.

Izvori: